Славия победи Арда с 1:0 в мач от 13-я кръг на

...

В накъсан мач Славия се върна на пътя на победите след успех над Арда

Славия победи Арда с  1:0 в мач от 13-я кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Тони Тасев в добавеното време на първата част. Двубоят не предложи съвсем никакви голови положения, като доминираха здравите единоборства и жълтите картони. Това бе първа победа за Славия като хазаин през сегашния сезон, а " белите " остават 15-и с актив от 8 точки, до момента в който Арда е 5-и с 22 пункта на сметката си.

Първият прецизен удар пристигна в 12-а минута, след като Иван Минчев стреля добре от директен свободен удар, само че Анатоли Господинов внимаваше и съумя да избие, като бе отлично позициониран. В 13-а минута се получи отблъскващ конфликт, откакто Ертан Томбак бе фаулиран, а той можеше съществено да пострада.

В 29-а минута Станислав Иванов напредна добре с топка в крайници и опита удар по диагонала, който бе ориентиран в близкия ъгъл, само че Кръстев съумя да реагира и улови. В 45-а минута Иван Минчев опита ексцентрично осъществяване, като шутира от центъра, виждайки, че Господинов е напред от своята голлиния, само че топката мина малко над напречната греда.

В добавеното време на първата част Тони Тасев овладя добра топка и получи доста свободно пространство, като футболистът на Славия реши да стреля от границата на наказателното поле, а стражът на Арда не реагира задоволително добре и топката се озова във вратата му.

През втората част играта бе доста накъсана и в първите 30 минути от второто полувреме нямаше чисти голови положения, а доминираха единоборствата и жълтите картони. В 78-а минута Станислав Иванов бе разсеян и извърши нарушаване, като към този момент имаше жълт картон, а съдията реши, че би трябвало да му покаже втори подобен, респективно червен, а Арда остана с 10 индивида на терена.

Славия:  12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 27. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 93. Сибири Кейта, 14. Роберто Райчев

Арда:  1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов